Elektryczne systemy ogrzewania

Napisz do nas: 

elmix@elmix.wroclaw.pl  71-3371590  +48 535308883

Znany jest problem rur z zimną wodą  , które nawet dobrze poizolowane zamarzają.
Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodów grzejnych układanych na rurze pod izolacją. Ciepło które wydzielają przewody utrzymuje temperaturę rur powyżej 0ºC. Zadaniem przewodów grzejnych jest wydzielanie tyle ciepła ile "ucieka" przez izolację. Straty ciepła są skompensowane i dlatego rura nigdy nie zamarza.

Przewody grzejne powszechnie stosowane do ogrzewania podłogowego nie bardzo nadają się do ogrzewania rur z wodą - musimy do każdej średnicy i długości zaprojektować odpowiedni przewód. Przewód musi być sterowany regulatorem , co podnosi koszty inwestycji a gdy regulator się uszkodzi istnieje niebezpieczeństwo przegrzania przewodu grzejnego. Przewody te również nie mogą się krzyżować. Dlatego też do tego celu stosuje się przewody samoregulujące. Samoregulacja polega na zmianie mocy przewodu w zależności od temperatury otoczenia. Przy niskiej temperaturze wydziela się większa moc, gdy temperatura rośnie, moc maleje. Nie jest możliwe przegrzanie przewodu, a instalacja może pracować bez regulatora. Cechę samoregulacji zawdzięczamy elementom grzejnym , którym jest specjalne tworzywo o zmiennej rezystancji.

MontażPrzewody mogą być układane pojedynczo wzdłuż rurociągu lub w formie pętli na zaworach. Przewody należy mocować co ok 30 cm za pomocą opasek kablowych lub samoprzylepnej taśmy montażowej.
Po wykonaniu instalacji grzewczej należy na rurociąg nałożyć izolację np. z pianki Thermaflex.

Dobór przewodu:
Dysponujemy programem komputerowym który dobiera odpowiednie parametry przewodu grzejnego.
W tym celu prosimy o podanie:
- materiału z którego wykonano instalację (tworzywo, miedź, stal)
- minimalnej temperatury otoczenia
- grubości zastosowanej izolacji
- długości rurociągu i ilości zaworów oraz wodomierzy na nim.