Elektryczne systemy ogrzewania

Napisz do nas: 

elmix@elmix.wroclaw.pl  71-3371590  +48 535308883

Przewody grzejne znalazły zastosowanie do ogrzewania podłoża w produkcji ogrodniczej. Rośliny rosnące na ciepłym podłożu mogą dłużej wegetować.

W 1996 r Wrocławski Zakład Ogrodniczy Siechnice zwrócił się do nas o przygotowanie kilku przenośnych mat grzejnych na stoły do produkcji rozsady kwiatowej. W założeniach chodziło o to, aby w okresie wiosennym przeprowadzić remont swojej instalacji ciepłowniczej, nie wyłączając jednocześnie szklarni z produkcji.
A ponieważ przy produkcji kwiatów ciepłolubnych zimne noce majowo-czerwcowe wprowadzają znaczne ryzyko przemarznięcia, stąd powstała taka potrzeba.
Eksperyment się powiódł. Przez kolejne 3 lata wykonaliśmy dla naszego Klienta łącznie ok 1000 m2 przenośnych zestawów grzejnych. Od tego czasu wykonaliśmy wiele tego typu instalacji dla Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego , Akademii Rolniczej oraz wielu indywidualnych ogrodników.

Na dołączonych (z archiwum własnego) zdjęciach , są przedstawione charakterystyczne fazy przygotowania podłoża grzejnego.

Przewód grzejny przypięty opaskami kablowymi do siatki z tworzywa, rozłożony na stole wyłożonym styropianem.

Mata grzejna zasypana keramzytem, na podłoże przyjdzie jeszcze specjalna tkanina, tzw. mata podsiąkowa.

Gotowe stanowisko w trakcie produkcji rozsady kwiatowej.